დიდი ბრიტანეთის საელჩო თბილისში, საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოსთან (GITA) თანამშრომლობით, მხარს უჭერს Startup Grind Georgia-ს. თანამშრომლობის მიზანია, სფეროს ბრიტანელი ტალანტების საქართველოს ეკოსისტემაში მოზიდვა და ცოდნის და გამოცდილების გაზიარება. ასევე კონსულტაციების სერიების, „ბიზნეს-ანგელოზების“ ინვესტიციების და დიასპორის მხარდაჭერის პროგრამების მეშვეობით,  ქართულ და ბრიტანულ კომპანიებსა და ხალხს შორის კავშირების ხელშეწყობა.
Startup Grind მუშაობს ადგილობრივი სტარტაპ ეკოსისტემის შესაქმნელად და მის წინ წამოსაწევად, რომ ადგილობრივმა და საერთაშორისო დამფუძნებლებმა და პოტენციურმა დამფუძნებლებმა გააცნობიერონ საქართველოს, როგორც სტარტაპის ჰაბის მნიშვნელობა.
ამ სფეროში ბრიტანულ-ქართული თანამშრომლობის გაღრმავება, ხელს შეუწყობს ბრიტანული ცოდნის და ექსპერტიზის  პოპულარიზაციას კიბერ უსაფრთხოების, ფინანსური ტექნოლოგიების და „ბიზნეს-ანგელოზების“ ინვესტიციების სფეროში. სტარტაპ საზოგადოების 1000-ზე მეტი წევრი მიიღებს სარგებელს, განსაკუთრებით კი პოტენციური დამფუძნებლები, რომლებსაც ესაჭიროებათ მენტორობა, კაპიტალი და უფრო ფართო პერსპექტივები.

The UK Embassy in Tbilisi in partnership with the Georgian Innovation and Technology Agency (GITA) will be supporting Startup GRIND Georgia. Efforts will focus on bringing UK talent into the Georgian ecosystem to impart knowledge and inspiration as well as help forge bonds between Georgian and UK companies and people in the form of advisors, angel investment, and diaspora support programs.
Startup GRIND works to build the local startup ecosystem and to highlight it so local and international founders and prospective founders understand the value of Georgia as a startup hub.
Through this UK-Georgia collaboration, UK expertise and support in Cyber Security, Fintech, and angel investment will be promoted and over 1000 members of the startup community will benefit with an emphasis on promising founders needing increased mentorship, capital, and broader perspectives.