21 ნოემბერს ბრიტანულ-ქართული კოპროდუქციის „ზამთრის ზღაპარი“ პრემიერა შედგა, რომელიც წარმოადგენს ბათუმის დრამატული თეატრის და ლონდონის ახალგაზრდული თეატრის - ‘Unicorn Theatre’ - ის პარტნიორობის პირველ შედეგს. სწორედ უნიკორნ თეატრის რეკომენდაციით, ბრიტანელი რეჟისორი თარეკ ისკანდერი- უკვე ზაფხულში შეუდგა მუშაობას.
„ზამთრის ზღაპარი“ თანამედროვე დრამატურგის - იგნას კორნალისენის პიესაა, იმის შესახებ თუ როგორ იდგმება თეატრში შექსპირის „ზამთრის ზღაპარი“ და როგორ ვითარდება შემოქმედებითი ჯგუფის პირადი ურთიერთობები სპექტაკლზე მუშაობის პროცესში.
ამ პროექტის მეშვეობით მეორედ შედგა თანამშრომლობა ბრიტანულ და ქართულ თეატრებს შორის ბრიტანეთის საბჭოსა და აჭარის განათლების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ერთობლივი პროგრამის ფარგლებში. დეტალური ინფორმაცია პროგრამის შესახებ იხილეთ აქვე

On 21 November 2015 we invite you to the opening of The Winter’s Tale, the first British-Georgian coproduction between the Batumi State Drama Theatre and London’s Unicorn Theatre. The show is directed by Tarek Iskander, the British director.
The play by Ignace Cornelissen is about staging the Shakespeare’s play in the theatre and how personal relationships develop during the work.
This is the second collaboration jointly supported by the British Council and the Ministry of Education, Culture and Sports of Ajara between the British and Georgian theatres. Learn more about the programme here