8-დან 12 თებერვლის ჩათვლით ჩვენ შემოგვიერთდება 28-ზე მეტი ბრიტანული უნივერსიტეტი. თქვენ შეგიძლიათ დაჯავშნოთ ინდივიდუალური შეხვედრები უნივერსიტეტების წარმომადგენლებთან, ასევე დაესწროთ ვებინარებს, სადაც შეგიძლიათ გაეცნოთ ბრიტანეთში სწავლისთვის საჭირო ინფორმაციას.
ამასთან, შეგიძლიათ შეიტყოთ ბრიტანეთში ემიგრაციის ახალი პირობები, გაეცნოთ ბრიტანეთის მთავრობისა თუ უნივერსიტეტების სტიპენდიების მოპოვების შესაძლებლობებს და განაცხადების შემოტანის პროცესებს.
მნიშვნელოვანი თარიღები
- 8-12 თებერვალი 2022: Study UK: გაეცანით ბრიტანულ უნივერსიტეტებს ონლაინ - თუ თქვენ ვერ მოახერხეთ ვირტუალურ გამოფენაზე დასწრებას ოქტომბერ-ნოემბერში, ნუ ინერვიულებთ. ჩვენ ვმასპინძლობთ 5დღიან ღონისძიებას, სადაც თქვენ და სხვა მსურველს მსოფლიოს ნებისმიერი კუთხიდან შეუძლია შერჩეული უნივერსიტეტების წარმომადგენლებს დაუსვათ კითხვები, ასევე გექნებათ შესაძლებლობა ინდივიდუალური შეხვედრები დანიშნოთ და შეხვდეთ ბრიტანული უნივერსიტეტების წარმომადგენლებს.
დარეგისტრირდით ახლავე:
https://study-uk-events-we.britishcouncil.org/?c=ge
დარეგისტრირება სრულიად უფასოა და შესაძლებელია სტუდენტებისთვის ალბანეთიდან, აზერბაიჯანიდან, ბოსნია და ჰერცოგოვინადან, თურქეთიდან, ისრაელიდან, კოსოვოდან, მონტენეგროდან, საქართველოდან, სერბეთიდან, სომხეთიდან, ყაზახეთიდან, უზბეკეთიდან, რუსეთიდან, უკრაინიდან, ჩრდილოეთ მაკედონიიდან.
ვის შეუძლია დაესწროს ამ ღონისძიებას?
ამ ღონისძიებაზე დასწრება შეუძლია ნებისმიერი კურსის სტუდენტს, მრჩეველს, მასწავლებელს და მშობელს. იმისდა მიუხედავად
- ბაკალავრის ხარისხის მოპოვება გსურთ, მაგისტრის თუ დოქტორის
- სეზონურად გამგზავრება გსურთ თუ პირველად გეგმავთ
- კონკრეტული დარგი და უნივერსიტეტი არჩეული გაქვთ თუ ჯერ არ იცის საიდან დაიწყოთ. თქვენ გეძლევათ შესაძლებლობა მიიღოთ ინფორმაცია უშუალოდ უნივერსიტეტებისა და ექსპერტებისგან.
როგორ წარიმართება ღონისძიება?
პლატფორმაზე დარეგისტრირების შემდეგ, თქვენ შეძლებთ:
- დაესწროთ კონკრეტულ დისციპლინასა თუ კარიერისადმი მიძღვნილ ვებინარებს და შეიტყოთ სხვადასხვა საბაკალავრო თუ შემდგომი კურსების შესახებ
- დაჯავშნოთ ონლაინ ინტერვიუები ბრიტანული უნივერსიტეტების წარმომადგენლებთან
- შეიტყოთ ბრიტანეთში სწავლისა და ცხოვრების ხარჯების შესახებ, მათ შორის სტიპენდიეპისა თუ დაფინანსების მოპოვების შემთხვევაშიც
- მიიღოთ უახლესი სავიზო ინფორმაცია სტუდენტებისთვის მიიღოთ
- რჩევები ბრიტანეთში სწავლისთვის აუცილებელი ინგლისური ენის ცოდნის დონესთან დაკავშირებით
- დასვათ კითხვები, მიიღოთ პასუხები დასმულ კითხვაზე და დაგეგმოთ სწავლა ბრიტანეთში.
როგორ ჩაერთოთ ვირტუალურ გამოფენაში?
დააჭირეთ რეგისტრაციის ღილაკს და გადადით გვერდზე, სადაც რამდენიმე კითხვას უნდა უპასუხოთ მოგვაწოდოთ ინფორმაცია თქვენს განათლებასა და ინტერესებზე. ყველა კითხვაზე პასუხის გაცემის შემდეგ ელექტრონულ ფოსტაზე მიიღებთ დადასტურებას. ამის შემდეგ შეგიძლიათ ნებისმიერ დროს დაათვალიეროთ პლატფორმა და შეიტყოთ მეტი უნივერსიტეტების შესახებ და თქვენთვის საინტერესო სპეციალობებზე.
ექსკლუზიური შეთავაზება ღონისძიებაზე დარეგისტრირებულებისთვის
წელს, Study UK ონლაინ გამოფენაზე დარეგისტრირებული მსურველები მიიღებენ სრულიად უფასო და ექსკლუზიურ შეთავაზებას „IELTS Coach Express pack“. The IELTS Coach არის პერსონალური ონლაინ ქოუჩინგი, რომელსაც IELTS ექსპერტები ბრიტანეთის საბჭო გთავაზობთ. აღნიშნული შეთავაზება დაგეხმარებათ უკეთ გაარკვიოთ რა გჭირდებათ იმისთვის, რომ გაიუმჯობესოთ IELTS ტესტის ჩასაბარებლად საჭირო უნარები ჯგუფში თუ ინდივიდუალურად მეცადინეობისას. მათ ვინც, Study UK ონლაინ გამოფენაზე რეგისტრირდება შევთავაზებთ 12 კრედიტიან ექსკლუზიურ ექსპრეს პაკეტს. ამ შეთავაზებით სარგებლობისთვის აუცილებელია Study UK ღონისძიებაზე დარეგისტრირებულებს 2022 წლის 1 იანვრიდან 28 თებერვლამდე აუცილებლად ჰქონდეთ გავლილი რეგისტრაცია ბრიტანეთის საბჭოში IELTS ტესტის ნებისმიერ სესიაზე და გადახდილი ჰქონდეთ ტესტის საფასური. აღნიშნული კამპანიის პირობები დეტალურად იხილეთ თანდართულ დოკუმენტში.

Monday 11 October 2021 to Saturday 12 February 2022
From 8 to 12 February, we’ll be joined by more than 28 universities from across the UK. You can book private online meetings with university representatives and attend webinars where you can find out all you need to know about studying in the UK.
Plus, you’ll be able to find out about the new immigration process for coming to the UK, discover new scholarship opportunities by your government and participating UK institutions, and learn more about the application process.
Key dates
• 8-12 February 2022: Study UK: Meet UK Universities Online – if you missed our online fairs in October and November, do not worry. We are hosting a five-day event for you and anyone else that would like to ask their chosen university more questions. You will have the opportunity to book one-to-one meetings and speak to representatives from UK universities.
Register now: https://study-uk-events-we.britishcouncil.org/?c=ge
Registration is free of charge and will be open to students from Turkey, Kazakhstan, Uzbekistan, Russia, Ukraine, Israel, Albania, Armenia, Azerbaijan, Bosnia and Herzegovina, Georgia, Kosovo, North Macedonia, Montenegro and Serbia.
Who can join this event?
The event is suitable for students of all levels, advisors, teachers and parents. Whether you are:
• looking for an academic preparation courses (pathway or foundation) or Bachelor’s (BA) degree or exploring Master’s (MA) or postgraduate or diploma/certificate programmes
• you know the subject you want to study and the university you want to apply to, or you’ve no idea where to start this is your chance to get the information you need, directly from universities and experts.
What happens at the event?
Once you have registered on the platform, you’ll be able to:
• attend webinars about specific subjects and careers, and hear about different undergraduate and postgraduate courses
• book private online conversations with participating UK universities’ representatives
• find out about the costs of studying and living in the UK, including scholarships and other funding options
• get the facts about new visas for students
• get tips on how to complete your application
• learn about the English language requirements for UK study
• ask your questions, get your answers and start planning your UK study journey.
How do I take part?
Just click on the registration button and complete the form with your information, education and interest. You will receive a confirmation email to start exploring the platform and finding out more about participating universities, scholarships and subjects that interest you.
Exclusive offer for event registrants
This year, the registrants of the Study UK online event will also benefit from a free and exclusive offer with an IELTS Coach Express pack. The IELTS Coach is a personalised online coaching service provided by IELTS experts and the British Council. The service can be used for personal needs analysis to improve IELTS skills, group or private classes. For Study UK event registrants, an exclusive Express pack with 12 credits will be offered. To benefit from the offer, the registrants are required to make an IELTS test purchase from the British Council between 1 January and 28 February 2022 for any IELTS test sessions available. Terms and conditions apply.