Selector PRO 2022, image
მუსიკის რიგით მეხუთე საერთაშორისო ფორუმი Selector PRO  დაბრუნდა! ნახეთ ონლაინ რეჟიმში პირდაპირი ჩართვა 2022 წლის 18 და 19 თებერვალს!
წელს ფორუმზე განხილული იქნება მუსიკის სფეროს ინდუსტრიის პრობლემები და გამოწვევბი, რომელთა საშუალებითაც შესაძლებელია მაინც ერთი ნაბიჯით წინ იყოთ, როცა საქმე სწრაფი გადაწყვეტილების მიღებას მოითხოვს.  ჩვენ ვცდილობთ მუსიკის სფერო გავაძლიეროთ - ეს კი ნამდვილად რთული საქმეა და ორმხივ მხარდაჭერას და ძალისხმევას მოითხოვს - კერძოდ კი ვიმუშაოთ, როგორც „მუდმივად ცვალებადი ახალი რეალობა“ გვკარნახობს.  რას ნიშნავს ეს? პასუხი მარტივია. ფორუმი Selector PRO 5 თავს უყრის ასობით პროფესიონალს ბრიტანეთიდან, ევროპიდან და ცენტრალური აზიიდან სექტორის წინაშე არსებული გამოწვევების დაძლევის გზების საძიებლად.
ფორუმი ტარდება 2002 წლის 18 და 19 თებერვალს და მოიცავს სხვადასხვა მუსიკალურ თემებთან დაკავშირებულ 8 პანელ-დისკუსიას.
როგორ მოხდება ეს? ფორუმი Selector PRO ითვალისწინებს მოდერატორების მიერ 8 პანელ-დისკუსიის მიძღვნას მუსიკალური ინდუსტრიისთვის. ჯეინ ბიიზი  (The Factory, Manchester International Festival, დიდი ბრიტანეთი) და პოლ მაკგივენი ( Playbook Artists, დიდი ბრიტანეთი), ასევე ბერილ სარიალთუნი (პროექტი „Turkey’s My City My Voice“, თურქეთი) განიხილავენ რა ზეგავლენა იქონია ამ წლებში  პანდემიამ ინდუსტრიაზე და გაგვიზიარებენ ამ პერიოდი  წარმატებული გამოცდილების და დისტანციური თანამშრომლობის საინტერესო მაგალითებს გაგვიზიარებენ. დონა ქლოუზი (5G Festival, დიდი ბრიტანეთი) უახლოეს მოვლენებზე, როცა ჰიბრიდული ღონისძიებები ჩატარდა, მასთან ერთად ანტონ ვოლოვიკი (Reface, უკრაინა) იქნება,  რომელიც ისაუბრებს როგორ შეუძლიათ მუსიკოსებს უფრო  დააინტერესონ და გააქტიურონ აუდიტორია. ჯოითი (Rinse FM DJ, დიდი ბრიტანეთი), ელი ჯაილზი  (Step Music Management, დიდი ბრიტანეთი), ანასტასია ბაბიჩევა (Masterskaya, უკრაინა) და ფსიქოლოგი ვერა კრავჩენკო (უკრაინა) ისაუბრებენ როგორ გავუმკლავდეთ ინტერნეტით გავრცელებულ ნეგატივსა და სიძულვილს.
შაუნი კაბალერო (Go 2 Agency, დიდი ბრიტანეთი) ჩაატარებს ვორკშოპს საავტორო უფლებებზე, კონკრეტულად რაც   ციფრული მუსიკის ბაზრის ბუმს უკავშირდება. იგი ისაუბრებს საკუთარი ნამუშევრის დაცვასა და შექმნილი ონლაინ კონტენტის შესაბამისი ანაზღაურების მიღებაზე, დადგენილი წესების მიხედვით, ასევე როგორ უნდა მოიქცეთ, როცა მესამე მხარე თქვენს ნაშრომს უნებართვოდ იყენებს. ამას გარდა, შეხვდებით წარმომადგენლებს ორი სრულიად განსხვავებული მუსიკალური ბაზრიდან - ჯონ დანს (Parallel Lines, დიდი ბრიტანეთი) და გიორგი კიკონიშვილს (Electronauts / Bassiani / Horoom Nights, საქართველო). ისინი ისაუბრებენ თუ როგორ აყალიბებენ თავიანთ გუნდებს, მეთოდებს, როგორ ახერხებენ გადარჩენას ბოლო ორი წლის განმავლობაში და როგორ ქმნიან დამოუკიდებელ მუსიკას თავიანთ ქვეყნებში. კლერ ონეილი (Greener Festival, ამავდროულად Green Group for the Association for Electronic Music ორგანიზაციის ხელმძღვანელი,  დიდი ბრიტანეთი)  ფეიმატა კონტეჰთან (გარემოს დაცვის მენეჯერი, Manchester International Festival, დიდი ბრიტანეთი) და უკრაინელ აქტივისტთან  ვერა ლოგდანიდისთან (Rhythm Büro) ერთად  გაძღვებიან დისკუსიას და განიხილავენ მუსიკალური ინდუსტრიის როლს კლიმატური ცვლილებების კონტროლში. ასევე ისაუბრებენ როგორ შეუძლიათ ხელოვანებს და მსმენელებს მეტი წვლილი შეიტანონ უფრო მდგრადი მუსიკალური სექტორის ჩამოყალიბებაში და სისტემური ცვლილების განხორციელების პრაქტიკულ რჩევებსაც გააცნობენ.
ამას გარდა, ვეძებთ თანამშრომლობის ახალ შესაძლებლობებს, განვიხილავთ ონლაინ სივრცეში დროის ეფექტურ მენეჯმენტს, ონლაინ რეჟიმში გუნდების ჩამოყალიბების, აუდიტორიის მოზიდვის, მონეტიზაციის საკითხებს.
Selector PRO კონფერენციის ონლაინ პლატფორმა გამოსაყენებლად ძალიან მარტივია და პროფესიული კავშირების დამყარების, ინტერაქტიული ვორკშოპების და დისკუსიების გამართვის საშუალებას იძლევა. ასევე ხელმისაწვდომი იქნება ინდივიდუალური შეხვედრების ონლაინ სივრეები, და რესურსების ბიბლიოთეკა, სადაც ონლაინ ტრანსლაციის გნამეორებით ნახვაა შესაძლებელი.
ამასთან, თქვენ აღარ უნდა იდარდოთ ფასზე. ციფროლუ ფორუმი "Selector PRO" უფასოა და წინასწარ რეგისტრაციას მოითხოვს. დასასწრებად მხოლოდ სარეგისრაციო ფორმა უნდა შეავსოთ აქვე
ღონისძიების დაწყებამდე თქვენ მიიღებთ ინფორმაციას და მითითებას, როგორ შეხვიდეთ და ისარგებლოთ ონლაინ  სივრცით.
შეიტყვეთ მეტი იმ ღონისძიებებისა და პროფესიული განვითარების შესაძლებლობების შესახებ, რომლებიც განხორციელდა  Selector PRO პროეტის ფარგლებში.

Selector PRO 2022, image
This year’s forum is rooted in real-world industry issues, but committed to staying a step ahead of what’s coming down the line. We’re calling on the strength of the music community — its hard-won experience and record of mutual support — to do the work of defining “The Ever-changing new normal” on our terms. What does that mean? Simply, that Selector PRO 5 is bringing together dozens of industry professionals from the UK, Europe and Central Asia to tackle the big ongoing and upcoming industry questions.
The forum will take place on 18-19 February 2022 and will feature eight moderated panels on various music related topics.
What will it look like? The Selector PRO forum will have 8 moderated panels covering a range of music industry topics. The UK’s Jane Beese from The Factory and Manchester International Festival will be joined by the UK’s Paul McGivern of Playbook Artists and Beril Sarıaltun from Turkey’s My City My Voice project to discuss the pandemic years’ effect on the industry, and share their positive experiences with successful case studies and remote collaborations over the previous two years. Donna Close from the UK’s 5G Festival will discuss recent industry advances that produce engaging hybrid events; she’ll be joined by Ukraine’s Anton Volovyk from Reface, who will talk about how artists can better engage and entertain an audience. The UK’s Jyoty, a DJ from Rinse FM, will team up with the UK’s Ellie Giles from Step Music Management and Ukraine’s Anastasiya Babicheva from Masterskaya and psychologist Vera Kravchenko to tackle the topic of dealing with internet-based hate.
Shauni Caballero of the UK’s Go 2 Agency will lead the workshop of a topic of immediate impact considering the boom in the digital music market—that of copyright issues. She’ll shed light on issues like protecting your work and getting paid, the “rule book” of creative online content, and what to do when a third party uses your work without permission. We’ll also sit in on what promises to be a wide-ranging conversation between delegates from two of the most wildly distinct music markets imaginable — the UK’s Jon Dunn from Parallel Lines and Georgia’s Giorgi Kikonishvili from Electronauts / Bassiani / Horoom Nights. They’ll be talking about how they build their teams, their methods, how they’ve managed to survive the past two years and what drives DIY music in their countries. Claire O'Neill of the UK’s Greener Festival and Chair of the Green Group for the Association for Electronic Music will be joined by Feimatta Conteh, Environmental Sustainability Manager for the UK’s Manchester International Festival and Ukrainian musical activist Vera Logdanidi of Rhythm Büro to lead a talk on the role of the industry in confronting climate change. They will discuss what artists and audiences can do to better contribute to a more sustainable music sector and workable solutions for systemic change through artistry.
And if that isn’t yet enough, we’ll also be looking at new approaches to collaboration, effective time management, the challenge of online teambuilding, audience engagement, monetisation in the online space and much more.
Selector PRO conference will take place in an easy-to-use online platform providing a handful of features such as networking environment, interactive workshops and discussions, 1:1 matchmaking rooms, and a resource library to watch streams again.
Plus, you can’t gripe about the price. The Selector PRO digital forum is free-of-charge with prior registration. The forum is free. To attend all you need to do is to register here
Prior to the start of the event you’ll receive your login details and instructions on how to navigate the online meeting space.
Find out more about a series of professional events for the representatives of the music industry called Selector PRO.