ჩემთვის ცხადი გახდა, რომ ზოგიერთი რეალური, მნიშვნელოვანი ნაბიჯები გადაიდგა სწორი მიმართულებით და მე მოხარული ვიქნები ვიყო ამ ყოველივეს ნაწილი.
სეზონის პროგრამაში ახალგაზრდები თავიდანვე იკავებდნენ ცენტრალურ ადგილს, გვეუბნება ბაია კვიციანი, დიდი ბრიტანეთი/საქართველო 2019 სეზონის ახალგაზრდული ბორდის წევრი და ამავდროულად ბრენდის „დალოოდი“ გენერალური დირექტორი როცა საუბრობს იმაზე, თუ როგორ ჩაერთო და რას ნიშნავს სეზონი მისთვის.
ბაიამ  ხელოვნებისადმი დიდი ინტერესის გამო 2003 წელს ჩააბარა საქართველოს შოთა რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტის ხელოვნების ისტორიის ფაკულტეტზე ჩააბარა. მალე დარწმუნდა, რომ ხელოვნებათმცოდნის სპეციალობით სამსახურის შოვნა ძალიან რთული იყო. ამავდროულად საქართველო პოსტსაბჭოთა ეპოქიდან ბიზნესის აწყობის თანამედროვე გზაზე დგამდა პირველ ნაბიჯებს. ამ ახალ რეალობაში, ინგლისური ენა, ბიზნესი და მენეჯერული უნარები უფრო მოთხოვნადი იყო ვიდრე ხელოვნება ან კრეატიულობა.
სწორედ ამიტომ 2008 წელს ბაიამ ლონდონში დაასრულა წინასამაგისტრო  პროგრამა და შემდეგ ლონდონის ევროპული ბიზნეს სკოლის ადამიანური რესურსების მართვის მაგისტრის ხარისხი მოიპოვა.
თბილისში დაბრუნების შემდეგ დასთან ერთად დაიწყო ოჯახური ბიზნესი და რამდენიმე წარმატებული პროექტიც განახორციელა. ბაიამ მოახერხა „დალოოდი“ წმინდა ენთუზიაზმზე აგებული ბრენდიდან გადაექცია კარგად აწყობილ, გუნდურ პრინციპზე ორიენტირებულ, ჩამოყალიბებული მისიის მქონე მომგებიან საერთაშორისო კომპანიად.
ბაიას რამდენიმე მიზეზი ჰქონდა გამხდარიყო დიდი ბრიტანეთი/საქართველო 2019 სეზონის ახალგაზრდული ბორდის წევრი: „ ბრიტანეთის საბჭო საქართველოს და მთელს რეგიონს თავაზობს მთელ რიგ კულტურულ და საგანმანათლებლო შესაძლებლობებს, რომელთა გამოც ყოველთვის მადლიერები ვიქნებით. დიდი ბრიტანეთი/საქართველო 2019 სეზონს ანლოგიური მიზანი აქვს - იგი არის ერთგვარი ზეიმი ჩვენი ხანგრძლივი მეგობრობის -  კულტურის სფეროში ცოდნის და გამოცდილების გაზიარების საშუალებით. მე, როგორც ქართველი, რომელსაც ხელოვნების და ბიზნესის სფეროებში განათლება აქვს მიღებული და მრავალი წელი გაუტარებია ბრიტანეთში, დარწმუნებული ვიყავი, რომ მქონდა ის გამოცდილება და განათლება, რომელიც პროგრამას გამოადგებოდა. კიდევ ერთი მიზეზი იყო სეზონის ფარგლებში ინკლუზიური ხელოვნების შესწავლა და პოპულარიზაცია, ხელშეწყობა, არსებული პრობლემების, გამოწვევების გამოვლენა და მათი გადაჭრის რეალური გზების ძიება. მე მჯერა, რომ ქართველი ახალგაზრდების ჩართვა და ინფორმაციის გავრცელება უმნიშვნელოვანესია ქართულ კულტურასა და განათლებაში პოზიტიური ცვლილების განსახორციელებლად“.
შედეგად, ბაიამ გადაწყვიტა ბიზნესს დროებით ჩამოშორებოდა და უფრო აქტიურად ჩართულიყო თბილისის კულტურულ და საგანმანათლებლო ცხოვრებაში. „ვფიქრობ, აუცილებლად უნდა აღვნიშნო რომ ეს გადაწყვეტილება სეზონით არის ნაკარნახები. ჩემთვის ცხადი გახდა, რომ ზოგიერთი ხელშესახები/რეალური, მნიშვნელოვანი ნაბიჯები გადაიდგა სწორი მიმართულებით და მე მოხარული ვიქნები ვიყო ამ ყოველივეს ნაწილი“.
მოკლედ ახალგაზრდული ბორდის და პროგრამის შესახებ
დიდი ბრიტანეთი/საქართველო 2019 სეზონის  ახალგაზრდული ბორდი წარმოადგენს 10 წარმატებული ახალგაზრდისგან დაკომპლექტებულ ჯგუფს, რომელთაც აინტერესებთ ხელოვნება და ბრიტანულ-ქართული ურთიერთობები. ისინი გვეხმარებოდნენ პროგრამის ეფექტურად განხორციელებაში. მათი  დახმარებით პროგრამის ღონისძიებები და აქტივობები მორგებული იყო ახალგაზრდების მოთხოვნებსა და ინტერესებზე და ორიენტირებული იყო ახალგაზრდებზე.
ბრიტანული სეზონი საქართველოში ორი ქვეყნის განსაკუთრებული მეგობრობის ნიშნად 2019 წლის შემოდგომაზე განხორციელდა. სეზონის ფარგლებში 2019 წლის სექტემბრიდან დეკემბრამდე პერიოდში ანუ სამი თვის განმავლობაში ჩატარდა 60-ზე მეტი ღონისძიება    როგორც თბილისში, ბათუმში და ქუთაისში, ისე სხვა რეგიონებში  მთელი საქართველოს მასშტაბით.

It has become clear to me that some tangible, important steps are being made in the right direction and I would be delighted to be a part of them
From the very beginning, young people were at the heart of the Season’s programme. Baya Kvitsiani, UK/Georgia 2019 Season Youth Board Member and General Director of fashion brand Dalood, tells us how she got involved with the programme and what the Season means to her.
Her story began in 2003 when due to keen interest and passion towards arts, she enrolled at the faculty of Arts History of the Theatre and Film University of Georgia. Soon afterwards, she learned how difficult it was to get a job as an art historian or critic. At the time, Georgia was shifting from its post-soviet era towards modern ways of doing business. In this new reality, English language, business and managerial skills were much more in demand than art or creativity.
That’s why in 2008, Baya finished a pre-master’s programme in London and soon after completed her master’s degree in Human Resource Management at European Business School in London.
Since her return to Tbilisi, she started a family business together with her sister and developed several very successful projects. Baya has managed to turn Dalood, a brand born out of pure enthusiasm, into a well-structured, team-orientated, mission-driven and profitable international company.
She was interested in becoming UK/Georgia 2019 Season Youth Board Member for a number of reasons: “ British Council has provided Georgia and the entire region with numerous cultural and educational opportunities, for which we will be forever grateful. The UK/Georgia 2019 Season serves a similar purpose – it celebrates our long-lasting friendship by sharing the cultural knowledge and experience. As for myself, being a Georgian educated in arts and business who has also spent many years in the UK, I was certain I had the experience and background that would contribute to the programme. Another reason to apply was the way this season’s programme examines and promotes inclusive arts, identifies the current problems, challenges and seeks viable solutions. I believe that involving young Georgian people and spreading the word is paramount in bringing about positive change in Georgian culture and education'.
As a result, Baya decided to take some time off from business and get more actively involved with the cultural and educational scene of Tbilisi. ‘It is worth mentioning that this recent decision has been inspired by the Season.  It has become clear to me that some tangible, important steps are being made in the right direction and I would be delighted to be a part of this’.
About the Youth Board and the programme
UK/Georgia 2019 Season Youth Board is a group of ten aspiring young leaders with an interest or background in arts, culture and UK/Georgia cultural relations. The members of the Youth Board act as ambassadors to the UK/Georgia 2019 Season and help shape the programme, ensuring that the season events and activities are demand-led and reaching young audiences.
The UK Season in Georgia celebrated the special friendship between the UK and Georgia. The season was a carefully curated programme of more than 60 events that ran from September to December 2019 and included events in Tbilisi, Batumi, Kutaisi and other locations across Georgia.